Зростають ціни на зерно

Підсумки останніх тендерів демонструють з одного боку обмежені обсяги закупівлі зерна старого врожаю, а з іншого — зростання цін на зерно нового врожаю, що свідчить про відсутність у імпортерів очікувань щодо суттєвого зниження цін в новому сезоні.

Про це повідомляє прес-служба Електронної зернової біржі України Graintrade.

«Разом з тим, нещодавні опади в основних країнах-виробниках зерна знижують ціни на пшеницю, сою та кукурудзу, які сягнули багаторічних максимумів», — йдеться в повідомленні. Так, 20 січня алжирська агенція ОАІС придбала на тендері 390 тис. т продовольчої (імовірно європейської) пшениці з поставкою в лютому за ціною 313−314 $/т CFR, яка на 21−22 $/т перевищує ціну торгів 31 грудня, коли було придбано 300 тис. т пшениці за ціною 291−292 $/т CFR.

«Міністерство торгівлі та промисловості Йорданії на тендері 20 січня придбало 120 тис. т борошномельної румунської пшениці з поставкою у серпні 2021 року за ціною 277,5 $/т C&F, яка на 8 $/т перевищує ціну попереднього тендеру», — додали аналітики.

На біржі в Чикаго котирування вчора знизилися, оскільки трейдери проводили спекулятивні продажі та фіксували прибутки після оновлення цінами багаторічних максимумів. Ринок охолоджують дощі, які пройшли в аграрних районах Американської Рівнини та зменшили тривалий дефіцит ґрунтової вологи. В результаті, березневі пшеничні ф’ючерси в США впали: на 1,65 $/т до 245,35 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго, на 2,57 $/т до 234,05 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті, на 2,20 $/т до 234,24 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

«Ціни на французьку пшеницю після 9 днів зростання розвернулися донизу на тлі підсумків тендера в Алжирі, де внаслідок високої ціни обсяг закупівлі пшениці став вдвічі нижчим, ніж зазвичай. Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 1,75 €/т до 234 €/т або 283,75 $/т», — зауважили фахівці.

Найближчим часом на ціни на пшеницю можуть вплинути новини з Росії, де асоціації агровиробників звернулися до влади з проханням скасувати мито на експорт зерна.

На відміну від аргентинських фермерів російські виробники не будуть влаштовувати страйки, проте можуть добитися від уряду скасування підвищення мита з 1 березня та пролонгації його на новий сезон.

«На засіданні оперативного штабу по моніторингу ситуації у АПК та на продовольчому ринку повідомили, що слідом за обмеженням максимальних цін на цукор та соняшникову олію уряд Росії планує запровадити жорстке регулювання цін на зерно та макаронні вироби», — підсумували експерти.