Державні чиновники складатимуть із 16 липня 2021 року екзамен з української мови

Іспит на знання української мови державні чиновники складатимуть із 16 липня 2021 року.

Кожен із тих, хто складатиме цей іспит, матиме можливість отримати державний сертифікат, дія якого є безстроковою.

Про це  сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Іспитування на рівень володіння державною мовою в Україні проводились у різний спосіб, різними установами з різними вимогами щодо знань до претендентів на ті чи інші посади в органах державного самоврядування. Проте тільки зараз мовним законодавством визначено, що стандарти, розроблені Національної комісією зі стандартів української мови, відповідають рекомендаціям Європейської комісії з мови та можуть бути визначені, як такі, котрі відповідають рівням знання української мови. Таких рівнів є три – А, В та С. І чим вища державна посада, на яку претендуватиме той чи інший громадянин України, тим суворіші вимоги до рівня володіння ним державною мовою”, – пояснив Тарас Кремінь.

“Такий іспит державні чиновники складатимуть із 16 липня 2021 року. Кожен із тих, хто складатиме цей іспит, матиме можливість отримати державний сертифікат, дія якого є безстроковою. Якщо іспит з першого разу не складено, громадянин України має можливість через 4 місяці взяти участь у повторному іспиті та отримати сертифікат.

Мають бути організовані і безкоштовні курси із вивчення мови, реалізовуватись відповідні регіональні програми. Також і медіа повинні дотримуватися мовних квот, а система освіти має забезпечувати дітям високий рівень знання державної мови”, – додав мовний омбудсмен.