Власники десятків ресторанів і кафе в Чехії відновили роботу своїх закладів

Власники десятків ресторанів і кафе в Чехії відновили роботу своїх закладів, незважаючи на сувору заборону влади, пов’язану з діючими в Республіці жорсткими соціальними обмеженнями через коронавірус.

Про це в неділю, 24 січня, повідомило Чеське радіо.

Акція, вважають її учасники, повинна привернути увагу влади і громадськості до несучого серйозні збитки ресторанного бізнесу. Кафе, ресторани, бари та їдальні закриті в Республіці близько трьох місяців. Від цього щоденний збиток для них становить приблизно 414 млн крон (близько €15,9 млн).

Власники ресторанів незадоволені діями уряду, який закрив бари і ресторани п’ять місяців тому. На їхню думку, кількість випадків зараження коронавірусом продовжує зростати, незважаючи на те, що ресторани не працюють із жовтня 2020 року.

Крім того, щоб отримати субсидію від уряду, заклад громадського харчування має вказати, що не порушував заборону на роботу. Тоді як ціла низка ресторанів все-таки час від часу працювали. За словами власників, заборона порушувалася не для того, щоб заробити, а для того, щоб вижити.

Власники ресторанного бізнесу також заявили, що мають намір зареєструвати в країні політичний рух Відкриємо Чехію і після цього оголосити приміщення своїх закладів місцем проведення зборів членів первинних організацій. У цьому випадку їм вдасться обійти діючі обмеження, так як у період епідемії коронавірусу в Республіці проходять засідання парламенту та інші заходи політичного характеру.