США заявили, що продовжать надавати допомогу Тайваню по військовій лінії

Сполучені Штати продовжать надавати китайській провінції Тайвань допомогу по військовій лінії.

Про це йдеться в поширеній в суботу письмовій заяві глави прес-служби Держдепартаменту США Неда Прайса.

“Ми продовжимо надавати Тайваню допомогу в підтримці достатнього потенціалу самооборони. Наша прихильність Тайваню непохитна і сприяє підтримці миру і стабільності в Тайванській протоці і в регіоні”, – стверджував представник зовнішньополітичного відомства.

“Сполучені Штати зі стурбованістю відзначають характер триваючих спроб КНР залякати своїх сусідів, включаючи Тайвань. Ми закликаємо Пекін припинити чинити військовий, дипломатичний та економічний тиск на Тайвань і замість цього вступити в конструктивний діалог з демократично обраними представниками Тайваню”, – підкреслив дипломат.

За його словами, США продовжать “поглиблення зв’язків з демократичним Тайванем” в рамках” сприяння загальному процвітанню, безпеці і цінностям в Індо-Тихоокеанському регіоні”. “Сполучені Штати продовжать підтримувати мирне врегулювання проблем по обидві сторони [Тайванської] протоки відповідно до побажань і найкращих інтересів народу Тайваню”, – додав Прайс.

Раніше офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь заявив про те, що США слід припинити будь-які контакти з Тайванем у військовій області. Він закликав “Сполучені Штати дотримуватися принципу “одного Китаю”і положення трьох спільних Комюніке, негайно припинити будь-які форми контактів з Тайванем, в тому числі і військової області”. Дипломат також зазначив, що Китай залишає за собою право на “відповідь відповідно до розвитку ситуації”.

Тайвань управляється власною адміністрацією з 1949 року, коли на острів втекли залишки сил Гоміньдану на чолі з Чан Кайші (1887-1975), зазнавши поразки в громадянській війні в Китаї. З тих пір Тайвань зберігає прапор і деякі інші атрибути колишньої Китайської Республіки, що існувала на материку до приходу до влади комуністів. Згідно з офіційною позицією КНР, підтримуваної більшістю країн, острів вважається однією з китайських провінцій.

США розірвали дипвідносини з Тайванем в 1979 році і встановили їх з КНР. Визнаючи політику “одного Китаю”, Вашингтон в той же час продовжує підтримувати контакти з тайбейською адміністрацією і поставляє острову озброєння. Минулого року адміністрація 45-го американського президента Дональда Трампа на тлі загострення відносин з Пекіном через Гонконг значно активізувала контакти і обміни з Тайванем, що викликало роздратування влади КНР.