У Єгипті починається масова вакцинація від коронавірусу

Масова вакцинація від нового коронавірусу розпочалася в неділю в Єгипті, заявив в суботу президент Республіки Абдель Фаттах ас-Сісі.

В першу чергу вона торкнеться 207 тис. медиків в карантинних госпіталях, а також лікарнях загального профілю по всій країні.

Як зазначив глава держави, “першорядну увагу буде приділено лікарям і медичним працівникам, які перебувають на передньому краї боротьби з пандемією”. За даними профспілки лікарів, з початку пандемії через коронавірус в Єгипті померли понад 200 медиків. Вакцинація також включатиме пацієнтів з хронічними захворюваннями та людей похилого віку. В подальшому вона повинна охопити все населення країни.

Раніше в січні Єгипет схвалив екстрене використання китайської вакцини корпорації Sinopharm. Перша партія, отримана в грудні на безоплатній основі з ОАЕ, була протестована управлінням Єгипту з ліків за участю понад 3 тис. добровольців. Крім того, в суботу Управління з уніфікованих закупівель, медичного постачання та управління медичними технологіями оголосило про підписання угоди на закупівлю 20 млн доз вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca. Раніше МОЗ країни повідомило, що Єгипет також веде переговори про закупівлю препарату компаній Pfizer і BioNTech. В даний час фахівці Міністерства, як повідомив минулого тижня помічник міністра Мухаммед Хасані, в пріоритетному порядку проводять клінічні випробування російської вакцини “Супутник V”.

За словами міністра охорони здоров’я і народонаселення Хали Заїд, Єгипет уклав угоду з глобальним альянсом по вакцинах і імунізації про постачання “40 млн доз однієї з вакцин проти коронавірусу для 20 млн громадян країни”. Перша партія очікується вже в першому кварталі, решта буде поставлена пізніше протягом року.

Залишається неясним, чи буде програма імунізації в країні безкоштовною для всіх громадян.

Єгипет в даний час переживає другу хвилю пандемії. В рамках боротьби з поширенням коронавірусу більшість шкіл було переведено на навчання в онлайн-режимі, а проміжна атестація була відкладена на більш пізній термін. За останніми даними МОЗ, з початку пандемії в країні було виявлено понад 161 тис.заражених, понад 126 тис. повністю одужали, 8 902 людини померли, в тому числі 49 за минулу добу. Середньодобовий приріст нових інфікованих останнім часом становить менше 1 тис. осіб і поступово знижується.