Правозахисники повідомили про більш ніж 130 затриманих на акціях у Мінську

Правозахисникам відомі прізвища більш ніж 130 осіб, яких затримали правоохоронці в ході суботніх несанкціонованих акцій протесту в Мінську, є затримані і в інших містах Білорусі.

“23 січня в Білорусі проходили акції – “Ланцюги солідарності”. Проходили точкові затримання мирних демонстрантів у Мінську”, – повідомляє в неділю незареєстрований владою Білорусі Правозахисний центр “Весна”. У списку 131 прізвище затриманого учасника акцій в білоруській столиці. Крім того, в Мінську під час роздачі їжі нужденним в Михайлівському сквері затримані активісти руху “їжа замість бомб”, а також забрали людей, які прийшли отримати підтримку. За даними правозахисників, силовики затримали одну людину в Молодечно, більше 10 – в Бресті, шістьох – в Гродно.

У суботу Мінська міліція повідомляла про затримання приблизно 100 осіб, які в суботу брали участь в “короткочасних і нечисленних несанкціонованих акціях”.

Вранці в суботу протестувальники збиралися у дворах і невеликими групами пройшлися маршем по своїх районах. У соцмережах повідомляли про локальні акції під біло-червоно-білою символікою в мікрорайонах Уруччя, Курасівщина, Лошиця, Схід, Масюківщина, Шабани, Молинівки, а також у центрі Мінська.

Акції протесту проходять в Білорусі з дня виборів 9 серпня, перемогу на яких з 80,10% голосів здобув Олександр Лукашенко. Друге місце з 10,12% посіла Світлана Тихановська, вона не визнала результати голосування. У перші дні акції були особливо масовими і вилилися в зіткнення зі співробітниками правоохоронних органів.