Верховний суд зупинив розгляд двох позовів проти Трампа

Через п’ять днів після закінчення президентства Дональда Трампа Верховний суд США зупинив розгляд позовів, в яких його звинувачують в порушенні антикорупційних положень Конституції.

Звинувачення пов’язано з тим, що Трамп на час перебування на посаді залишався власником своєї бізнес-імперії, в тому числі готелю неподалік від Білого дому.

Верховний суд відхилив постанови судів нижчої інстанції, які допустили розгляд позовів, але при цьому відмовився заслухати апеляції Трампа на ці рішення. Один з позовів було подано округом Колумбія і штатом Меріленд, інший – групою позивачів, в яку увійшла наглядова організація. Суд розпорядився, щоб суди нижчої інстанції припинили розгляд справ, оскільки тепер вони не мають юридичної ваги.

Позивачі звинуватили Трампа в порушенні положень Конституції, що забороняють президентам приймати подарунки або виплати від іноземних держав без схвалення Конгресу. Вони також просили Верховний суд відхилити апеляції Трампа, оскільки спір повинен був припиниться, як тільки Трамп покине свій пост.