Байден анонсує заходи з нарощування обсягів виробництва в США

Президент Джо Байден анонсує заходи, покликані задіяти купівельну спроможність американського уряду для збільшення внутрішнього виробництва і створення ринків для нових технологій, повідомив високопоставлений представник адміністрації.

Байден підпише розпорядження, спрямоване на усунення лазівок в існуючих положеннях закону «Купуйте американське» (Buy American), які структурують федеральні закупівлі товарів і послуг на 600 мільярдів доларів. Планується зробити виключення більш прозорими і створити в Білому домі спеціальний пост координатора, який буде курирувати цей процес.

«США витрачають близько 600 мільярдів доларів на рік на контракти, і ці гроші … можуть послужити стимулом для відродження наших промислових потужностей і сприяти створенню ринків для нових технологій», – сказало джерело.

Нарощування обсягів виробництва в США, що було одним з головних принципів передвиборної кампанії Байдена, виявилося складним завданням для попередніх президентів, в тому числі для Дональда Трампа.

В силу більш низької вартості праці і слабших екологічних стандартів в Китаї та інших країнах в останні десятиліття стався масовий відтік ключових виробничих потужностей, в тому числі в медичній сфері, що призвело до перебоїв з поставками під час пандемії COVID-19.

У 2010 році Китай змінив США в якості провідного виробника в світі, а в 2018 році, за даними ООН, на його частку припадало 28 відсотків світового виробництва.

Експерти з торгівлі вважають, для зростання виробництва в США вирішальне значення має відновлення найважливіших ланцюжків поставок і розробка нових.

Указ покликаний перешкодити компаніям, у яких уряд робить закупівлі, імпортувати товари переважно іноземного виробництва і продавати їх як американські після внесення лише незначних змін.

Регулюючі органи повинні будуть оформити зміни протягом 180 днів. Також планується створити сайт для забезпечення прозорості виданих дозволів.