Голосування за Вітренка може відбутися цього тижня

Голосування за кандидатуру Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем’єра, міністра енергетики може відбутися цього тижня. Про це повідомив журналістам після засідання фракції “Слуга народу” перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко.

“Голосування за пана Вітренка може бути або в середу, або в четвер, або в п’ятницю. Завтра точно ні, бо нам потрібно сформувати за нього ще необхідну кількість голосів”, – сказав Корнієнко.

В «Нафтогазе» объяснили увольнение Витренко :: Бизнес :: РБК

Він також зазначив, що кандидатуру Вітренко підтримав і президент Володимир Зеленський.

У свою чергу, нардеп Олександр Качура повідомив, що не побачив однозначної підтримки у фракції пана Вітренка.

“Я не побачив однозначної підтримки пана Вітренка. Він відповідає на всі питання, що зараз він як кризовий менеджер бере на себе всю відповідальність і буде робити все, щоб тарифи знижувалися. Але для мене було тільки одне питання важливе — як країні, в якій 1700 грн пенсії і мені, як парламентарю, можна голосувати за людину, яка отримує премію з державної корпорації НАК „Нафтогаз“ 4 млн доларів. Чи готові ви відправити цю суму на благодійність на боротьбу з ковідом? На що Вітренко відповів, що він не буде цього робити”, — сказав Качура.

Зазначимо, зараз Вітренко є виконувачем обов’язків міністра енергетики. Першого разу парламент не підтримав його призначення на посаду міністра. Після такого провалу, Кабмін призначив Вітренка першим заступником міністра енергетики.

У 2019 році олігарх Ігор Коломойський назвав головним кандидатом на посаду прем’єр-міністра України виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка.

Вітренко з 2014 року працював одним з керівників “Нафтогазу”. У 2019 році його розглядали як кандидата на прем’єр-міністра у першому уряді Володимира Зеленського.

А як перший заступник Вітренко мав виконувати обов’язки голови уряду у разі відсутності пана Шмигаля або його відставки.

У статусі в.о. міністра цього зробити він не може.

Проте експерти припускають, що посада першого віцепрем’єра може стати своєрідним випробуванням задля майбутнього призначення замість Дениса Шмигаля. Якщо це голосування у Раді таки відбудеться у січні.

Джерела ІА “Центр новин” в Офісі Президента зазначають, що саме Вітренко має стати новим Прем’єром.

“Потрібно збити протестну хвилю, “тарифні майдани”, Шмигаль візьме на себе весь негатив, а Вітренко стане в.о.прем’єра”, – зазначили в ОП.

Юрій Вітренко як комерційний директор “Нафтогазу” відповідав у тому числі за газові суди з Росією, які завершились перемогою у Стокгольмському арбітражі та отриманням Україною майже трьох мільярдів доларів компенсації.

Коболев считает, что ценность Витренко стала ниже - Олигарх

Він був соратником директора “Нафтогазу” Андрія Коболєва, проте останні кілька років вони ворогують.

44-річний Юрій Вітренко та Андрій Коболєв вважалися обличчями успіху “Нафтогазу” з 2014 по 2019 роки, їх називали кандидатами на прем’єра влітку 2019 року.

Вітренко народився у Києві в 1976 році. Закінчив Київський національний економічний університет та Київський інститут міжнародних відносин. Кілька років навчався за кордоном.

Він є сином відомої в 90-х роках лідерки Прогресивно-соціалістичної партії Наталії Вітренко.

Вітренко свого часу працював у відомій аудиторській компанії “PricewaterhouseCoopers” та тричі приходив та йшов з “Нафтогазу”.

А ще – працював у лондонському відділенні банку Merrill Lynch. З 2010 року разом з Андрієм Коболєвим створив та був співвласником компанії AYA Capital.

Після Євромайдану Юрій Вітренко повернувся на роботу в “Нафтогаз України”.