Уряд США планує замінити більше 600 000 своїх машин американськими електромобілями

Уряд США повністю перейде на користування електричними моделями автомобілів із нульовими шкідливими викидами. Про це повідомив президент США Джо Байден під час прес-конфенерції представляючи свою програму «Купуй американське».

«Федеральний уряд володіє величезною кількістю машин, які ми замінимо на чисті електромобілі, зроблені прямо тут в Америці американськими працівниками», – заявив Байден. Він додав, що програма створить робочі місця в автопромі і стане «найбільшою мобілізацією державних інвестицій до інфрастуктури через закупівлі та науково-дослідні роботи з часів Другої світової війни».

Станом на 2019 рік, згідно з офіційними даними, кількість автомобілів у розпорядженні США складала 645 000. Строки заміни електромобілів оголошено не було.

Лише декілька виробників мають повне виробництво електрокарів у США, включаючи Tesla, General Motors та Nissan. Ford та інші виробники раніше оголошували про плани відкрити такі виробництва, пишуть в CNBC. Серед американських виробників електромобілів TheVerge також назвало компанії Rivian та Lordstown.

Указом, підписаним в понеділок, Байден розширив застосування закону під назвою «Купуй американське» від 1933 року. зокрема він оголосив про посилення правила стосовно того, що щонайменше 50% машини має бути вироблено у США, щоб відповідати критеріям для державних закупівель.

«Указ, який я підписую сьогодні, не лише міститиме вимогу виробляти більше компонентів в Америці, але і передбачатиме, що виробництво цих компонентів становитиме цінність для економіки, що вимірюватиметься такими речами, як кільість створених, чи збережених робочих місць».