Ірландський сенатор звинуватив Путіна у зникненні знаменитого дельфіна Фунгі

Ірландський сенатор Нед О’Салліван звинуватив Росію і навіть особисто президента Володимира Путіна в причетності до зникнення знаменитого дельфіна Фунгі, який кілька років тому відокремився від зграї і жив в тісному контакті з людьми в гавані міста Дінгл в графстві Керрі.

Як пише видання The Irish Post, дельфін Фунгі, який вважався одним із символів міста і статуя якого була поставлена ​​біля туристичного офісу в Дінглі, пропав три місяці тому.

Ирландский сенатор обвинил Путина в пропаже знаменитого дельфина Фунги

Сенатор вважає, що тварина покинула гавань через використання деяких гідролокаторів, за допомогою яких ведеться спостереження за британськими кораблями.

“У цьому могли бути замішані росіяни. Можливо, Путін”, – заявив О’Салліван.

У публікації йдеться, що ці гідроакустичні системи можуть не тільки вплинути на переміщення дельфінів, але навіть зашкодити їхній роботі.

У той же час ірландський міністр Малколм Нунан з “Зеленої партії” завив, що не став би звинувачувати в цьому Росію, хоча погодився, що підводні шуми можуть впливати на китоподібних.

Автори матеріалу при цьому говорять, що теорія про “втручання” російських військових в зникнення дельфіна звучить дещо шалено.

Насправді є й інше пояснення зникнення Фунгі. Він вперше був помічений в Дінгл-харбор ще в 1983 році і протягом наступних 37 років продовжував контактувати з людьми. Таким чином, Фунгі був повністю дорослим, а швидше за все, вже і в похилому віці на момент свого зникнення в жовтні 2020 року. Ще в 2019 році Книга рекордів Гіннесса оголосила його найстарішим одиночним диким дельфіном в світі.