Геращенко: забудовники матимуть можливість добудувати 11 тисяч незавершених квартир

Забудовник-компанія «Столиця» та КМДА підпишуть меморандум, що дозволить добудувати більше 11 тисяч квартир.

Як повідомляє Департамент комунікації МВС України, про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив під час наради Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва сьогодні, 26 січня. Нарада пройшла в онлайн-режимі.

«Маємо позитивну новину, яка стосується групи вкладників банку «Аркада». Разом із забудовником-компанією «Столиця» та КМДА до 5 лютого планується підписати меморандум, за яким розпочнеться велика робота – добудувати більше 11 тисяч квартир», – зазначив заступник міністра внутрішніх справ.

Антон Геращенко повідомив, що наразі у МВС розглядається можливість направлення коштів в об’єкти незавершеного житлового будівництва.

«Такі проєкти підходять нам за ціною та розташуванням і в подальшому поліцейські та рятувальники зможуть отримати власне житло за лізинговою програмою МВС», – зазначив він.

Окремо, під час наради було розглянуто питання енергозабезпечення об’єктів незавершеного житлового будівництва.

За словами заступника міністра, з керівництвом ДТЕК було досягнуто домовленості щодо посилення співпраці з кооперативами, які були кинуті забудовниками напризволяще.

«Є перші відгуки від керівників кооперативів, що ДТЕК допомагає в рамках законодавства. Проте ми не можемо вимагати від приватної компанії за власний рахунок будувати електромережі. Ми знаємо позитивний досвід «Східної Брами», де люди зібралися (майже 900 квартир) і вирішили проблему по підключенню», – додав Антон Геращенко.

Заступник міністра також повідомив, що найближчим часом планує зустріч з постраждалими інвесторами харківських ЖК.

Нагадаємо, МВС розширило географію допомоги потерпілим громадянам, яких ошукали забудовники. До робочої групи приєдналися вкладники житлових комплексів «Новий дім на Ньютона» та «Ковчег», що розташовані у місті Харків.