На Харківщині затримали організаторів незаконного переправлення осіб через держкордон

Організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон викрили прикордонники оперативно-розшукового підрозділу Харківського загону.

Як повідомляє прес-служба ДПСУ, чоловікам загрожує позбавлення волі від 7 до 9 років.

“У серпні 2020 року за інформацією прикордонників оперативно-розшукового підрозділу, на ділянці відділу «Золочів» було затримано двох громадян, які незаконно перетнули кордон з Росії на територію України. Під час з’ясування обставин правоохоронці встановили, що один правопорушник є громадянином України, інший – громадянином Азербайджану. Також встановили, що наш краянин здійснював незаконне переправлення громадянина Азербайджану в Україну. За фактом виявлення кримінального правопорушення за ознаками ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» до Нацполіції направлено повідомлення”, – повідомили в ДПСУ.

Прикордонники Харківського загону провели кропітку роботу з викриття схем функціонування каналу нелегальної міграції та збору доказової бази. Під час цих заходів охоронці кордону встановили, що незаконним переправленням осіб через державний кордон займалися 2 громадянина України, мешканці Харківського регіону.

Сьогодні в рамках кримінального провадження, правоохоронці провели санкціоновані обшуки в помешканнях підозрюваних. Силову підтримку заходів забезпечували бійці підрозділу ДОЗОР. За результатами обшуків вилучено мобільні телефони, SIM-карти та інші речові докази.

Слідчі Національної поліції повідомили організаторам про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.332 ККУ.

Результату вдалось досягти завдяки співпраці та обміну інформацією прикордонників з представниками СБУ, Національної поліції та Дергачівської районної прокуратури.

Наразі тривають слідчі дії та заходи в рамках кримінального провадження.