Нацбанк прийняв рішення ліквідувати ще один банк

Національний банк України від 26 січня 2021 року прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ “Місто Банк”.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 26 січня 2021 року № 25-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідації АТ “Місто Банк”.

14 грудня 2020 року Правління Національного банку прийняло рішення про віднесення АТ “Місто Банк” до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Як повідомляв Укрінформ, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 15 січня 2021 року розпочав здійснювати виплати коштів вкладникам АТ “Місто Банк”.

У НБУ відзначили, що 78% вкладників АТ “Місто Банк” (2 282 особи) отримають вклади в повному обсязі. Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. В цілому передбачувана сума виплат гарантованої суми вкладникам станом на 1 листопада 2020 року становить 307,8 млн грн (60% від загальної суми вкладів фізосіб).

Як повідомлялося, головним акціонером АТ “Місто Банк” є Іван Фурсін. Йому сукупно (прямо і опосередковано) належить 97,18% акцій банку.