Зеленський відкликав з Ради законопроект про розпуск Конституційного Суду України

Президент України Володимир Зеленський відкликав поданий раніше до Верховної Ради законопроект про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства, який передбачав позбавлення повноважень усіх суддів Конституційного суду країни.

Відповідна інформація з’явилася в середу на сайті Парламенту.

У рядку про статус законопроекту на сайті Ради зазначено, що він “відкликаний президентом”.

Конституційний суд України (КСУ) 27 жовтня минулого року визнав протиправною норму про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування для чиновників. Зеленський з цього приводу заявив про загрозу нацбезпеці і скликав термінове засідання Ради національної безпеки і оборони. Після цього подав у Раду законопроект про дострокове припинення повноважень суддів, визнання їх рішення нікчемним, але пізніше попросив не розглядати ініціативу до отримання висновків Венеціанської комісії.

Венеціанська комісія на прохання президента України 11 грудня надала два висновки з рекомендаціями щодо виходу з кризи, що виникла у зв’язку з рішенням КСУ. У першому експерти дійшли висновку, що рішення КСУ “не має чіткої аргументації і твердої основи в нормах міжнародного права”. При цьому у другому висновку підкреслено, що КСУ не може бути покараний за рішення, але “його робота може бути поліпшена”.

У підсумку Верховна Рада прийняла за основу і в цілому компромісний варіант законопроекту про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування для чиновників, а 24 грудня Зеленський підписав цей закон. 29 грудня президент також видав указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького з посади строком на два місяці. У суді заявили, що президент, видавши указ, вийшов за межі повноважень.