США призупинили продаж зброї ОАЕ і Саудівській Аравії

Адміністрація президента США Джо Байдена ввела тимчасову заборону на продаж озброєнь Об’єднаним Арабським Еміратам (ОАЕ) і Саудівській Аравії.

Про це повідомляє газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела у владних колах Вашингтона.

Правители ОАЭ поздравили Джозефа Байдена с победой

За словами джерел видання, помічники Байдена “проводять оцінки транзакцій по поставкам зброї на мільярди доларів”, які були схвалені при попередньому президенті США Дональду Трампу. Розглядаються, зокрема, операції з продажу Саудівської Аравії високоточних боєприпасів і винищувачів п’ятого покоління F-35 ОАЕ. Як зазначає видання, Вашингтон погодився поставити зазначені озброєння Абу-Дабі у зв’язку з досягненням угоди про повну нормалізацію двосторонніх відносин між Ізраїлем і ОАЕ.

Джерела газети відзначають, що практика проведення новою адміністрацією оцінок укладених раніше угод із продажу озброєнь “не є незвичайною”. За відомостями видання, “багато транзакції, ймовірно, будуть завершені, незважаючи на затримку”.

Як говориться в матеріалі, Вашингтон, зокрема, хоче бути впевнений в тому, що озброєння, про які йде мова, не будуть застосовані в Ємені.