В уряді США попереджають про “обстановку підвищеної загрози” в країні

Служба безпеки випустила бюлетень із даними Національної системи оповіщення про тероризм (National Terrorism Advisory System, або NTAS), в якому попереджає про те, що “обстановка підвищеної загрози” триватиме в країні швидше за все, як мінімум, до кінця квітня, пише Голос Америки.

“В останні дні бунти із застосуванням насильства тривали, і в нас, як і раніше, викликає заклопотаність той факт, що особи, незадоволені діяльністю державних органів і зміною президентської влади, а також роздратовані іншими ідеологічними причинами, можуть продовжувати мобілізувати свої сили”, – підкреслили в МВБ.

Також наголошується, що агресивно налаштовані внутрішні терористи “можуть надихнутися вторгненням в будівлю вашингтонського Капітолію 6 січня й обрати мішенню для своїх дій офіційних осіб і державні установи”.

Автори заяви кажуть, що рішення опублікувати ці дані було прийнято після консультацій з розвідувальними та правоохоронними службами країни.

Повідомляється також, що 11 січня влада заарештувала двох осіб у штаті Вашингтон під час спроби протестувальників зірвати засідання легіслатури штату. За пару днів до цього інша група незадоволених прорвалася на територію резиденції губернатора штату, і зупинити їх вдалося тільки вже біля дверей губрнаторського будинку.

“Голос Америки” нагадує, що на початку цього тижня командування армії США оголосило, що має намір зберегти в столичному окрузі Колумбія контингент Національної гвардії чисельністю до семи тисяч солдатів принаймні до середини березня, через підвищений рівень тривоги під час важливих державних заходів, таких як звернення президента Джо Байдена до Конгресу, процедура імпічменту Дональда Трампа і щорічний “Марш за життя”.