Росія увійшла в число основних викликів для НАТО

Агресивні дії Росії увійшли в число основних викликів НАТО на найближчі роки, перерахованих генеральним секретарем організації Йенсом Столтенбергом.

Про це йдеться в заяві голови військового комітету організації Стюарта Піча, розміщеному в середу, 27 січня, на сайті альянсу.

За словами Піча, Столтенберг звернувся до міністрів оборони країн альянсу і “поділився своїми поглядами” на ситуацію з міжнародною безпекою. “Генеральний секретар закликав союзників продовжувати збільшувати витрати на оборону, інвестувати в сучасні технології та забезпечити готовність наших збройних сил протистояти таким викликам, як агресивні дії Росії, тероризм і ризики, пов’язані з підйомом Китаю”, – йдеться в його заяві.

“НАТО – найуспішніший військовий альянс в світі, тому що ми здатні адаптуватися”, – підкреслив Стюарт Піч.

В останні роки НАТО переживав не найкращі часи через напружені відносини з адміністрацією Дональда Трампа. Новий міністр оборони США Ллойд Остін в ході телефонної бесіди з Йенсом Столтенбергом вже запевнив, що Сполучені Штати Америки віддані цінностям НАТО. У свою чергу Столтенберг назвав цей діалог “чудової бесідою про цінності”, які поділяють обидві сторони, і виклики, що стоять перед ними.