У ВРУ зареєстровано проект постанови про компенсацію населенню різниці в цінах на природний газ

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про компенсацію побутовим споживачам (населенню) різниці в цінах на природний газ.

Проект постанови зареєстрував народний депутат від партії “Батьківщина” Вадим Івченко.

Постанова регулюватиме повернення населенню різниці в ціні за природний газ понад граничну вартість 6,99 грн. Згідно з проектом постанови, уряд повинен компенсувати переплачені за газ кошти населенню вже з січня за рахунок субсидій. Для цього порядок виплати субсидій повинен бути перенесений з останнього кварталу 2021 року на перший.

За інформацією Міненерго, у другому півріччі 2020 року кожен побутовий користувач газу в Україні, в середньому, переплатив 670 грн, що в сумі становила 8,4 млрд грн.

З 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Уряду лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.