ДБР відкрили кримінальну справу щодо втручання у вибори США

Державне бюро розслідувань України порушило кримінальну справу після того, як Мінфін США оголосив про введення санкцій відносно семи громадян України та чотирьох інформаційних ресурсів в зв’язку з втручанням в американські вибори.

Про це заявив глава офісу президента України Андрій Єрмак.

«Держбюро розслідувань (ДБР) порушило кримінальну справу. Триває слідство, і ми чекаємо на його результати, слідство повинне дати відповіді на дуже багато запитань», – сказав керівник Офісу Президента України.

Єрмак підкреслив, що представники нинішньої української влади – “категоричні противники втручання в справи будь-якої держави, в тому числі противники втручання у внутрішні справи України”.

Він пообіцяв, що за дорученням президента Володимира Зеленського державні органи країни зроблять все для притягнення до відповідальності тих, хто організовував або брав участь у втручанні в вибори в США незалежно від займаних ними позицій.

“Офіс президента в межах своїх повноважень може координувати державну політику і взаємодія між різними гілками влади”, – запевнив глава адміністрації президента.

Єрмак також підкреслив, що “спроби багатьох сил як всередині країни, так і ззовні зіпсувати відносини України зі Сполученими Штатами Америки не увінчалися успіхом”, і висловив упевненість у збереженні Києвом двопартійної американської підтримки.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, проти екс-президента України, нардепа Петра Порошенка, і чинного президента США Джо Байдена відкрили дві нові кримінальні справи. 

Нагадаємо, США запровадили санкції проти 7 громадян та 4 медіа України через втручання у президентські вибори Сполучених Штатів. Зокрема, під санкціями нардеп “Слуги народу” Олександр Дубінський, експомічник нардепа Андрія Деркача Дмитро Ковальчук, колишній прокурор ГПУ Костянтин Кулик, екснардеп-утікач Олександр Онищенко, а також оточення Деркача – Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель.

Офіс президента анонсував певні кроки щодо притягнення до відповідальності українців, винних у втручанні в американські вибори.