До судів Москви за тиждень після акції 23 січня надійшли 1608 адміністративних справ

У московські суди за тиждень надійшли 1608 справ про адміністративні правопорушення, порушених у зв’язку несанкціонованими владою акціями на підтримку Олексія Навального 23 січня в Москві.

Про це в п’ятницю, 29 січня, повідомили в Московському міському суді, пише DW.

При цьому 41 з них заведено за статтею про непокору законному розпорядженню співробітника поліції, ще 1567 – за статтею про порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу.

Адміністративні арешти призначені відносно 154 осіб. Терміни арештів становлять від 7 до 15 діб. Відносно 354 чоловік призначено покарання у вигляді адміністративного штрафу в розмірі від 10 до 250 тисяч рублів.

Крім того, 29 січня стало відомо, що член Ради депутатів району Зюзіно Костянтин Янкаускас затриманий, про це він сам повідомив у Twitter. За даними порталу “ОВС-Інфо” затримання пов’язане з кримінальною справою про порушення санітарних та епідеміологічних норм.

Заарештовано голову штабу Навального в Санкт-Петербурзі
Притягнуті до відповідальності є і в інших регіонах. Так, в Краснодарському краї ряд осіб визнали винними в організації несанкціонованих акцій, дрібному хуліганстві, а також у порушенні чинного в регіоні санітарно-епідеміологічного режиму.

Всього, як передало агентство “Інтерфакс”, на Кубані оштрафовані 33 людини на загальну суму 325 500 рублів, ще 47 осіб засуджені до адміністративного арешту від 5 до 10 діб. Одна людина залучена до обов’язкових робіт.

У Санкт-Петербурзі заарештовано двох активістів за заклики взяти участь у мітингу 23 січня, повідомили в прес-службі регіонального главку МВС. Крім того, Дзержинський районний суд Північної столиці призначив 10 діб адміністративного арешту голові місцевого штабу опозиціонера Олексія Навального Ірині Фатьяновій, повідомили в штабі.

Рекордна кількість затримань у сучасній історії Росії
Раніше, 27 січня, брата Олексія Навального – Олега – і соратницю опозиціонера – любов Соболь – затримали на 48 годин як підозрюваних у кримінальній справі про порушення санітарно-епідеміологічних норм на акції 23 січня в Москві. У тій же справі на 48 годин була затримана і учасниця Pussy Riot Марія Альохіна. Правоохоронні органи прийшли з обшуками в квартири Навального, його дружини Юлії, а також їх соратників – в цілому майже за 20 адресами.

У Росії за підсумками масових протестів проти арешту Олексія Навального станом на 29 січня було затримано понад 4000 осіб, повідомив Правозахисний портал “ОВС-Інфо”. Це рекордне число за весь час протестних заходів в сучасній історії Росії. 23 січня вони пройшли більш ніж в 120 містах РФ і понад ніж в 70 – за кордоном. За оцінками агентства Reuters, на несанкціоновану акцію в одній тільки Москві зібралися до 40 тисяч протестувальників.