ВАКС заарештував кошти нардепа, підозрюваного в заволодінні понад 93 млн грн ПАТ “Укрзалізниця” – САП

У п’ятницю за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, Вищий антикорупційний суд заарештував кошти народного депутата IX скликання, підозрюваного в заволодінні понад 93 млн гривень коштів ПАТ “Укрзалізниця”, тобто у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, повідомляє прес-служба САП.

“Так, за рішенням суду арештовано понад $100 тис. і понад EUR100 тис., які були вилучені у народного депутата під час обшуків. Зазначені кошти арештовані на термін судового слідства та розгляду справи в суді”, – йдеться в оприлюдненому у п’ятницю повідомленні.

У САП зазначили, що постанова може бути оскаржена в суді апеляційної інстанції протягом п’яти днів з моменту її оголошення.

В антикорупційній прокуратурі нагадали, що в рамках досудового розслідування встановлено, що група посадових осіб філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця” із залученням підконтрольних підприємств-посередників, організувала проведення процедур відкритих торгів із закупівлі стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення.

Незважаючи на те, що ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод” є єдиним виробником стрілочної продукції на території України, переможцями торгів стали дві компанії – посередниці. Цікавим виявився факт того, що бенефіціарним власником однієї з цих компаній виявився народний депутат.

Крім того, слідством встановлено, що депутат особисто лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ “Укрзалізниця” на закупівлю товарів у саме цих підприємств. Як наслідок реалізації такої злочинної схеми, відповідно до результатів експертиз, підприємство протягом 2015 – 2017 років переплатило за постачання товарів понад 93 млн грн.

Протягом січня – лютого 2019 року було повідомлено про підозру вісьмом особам, а саме – голові правління – генеральному директору виробника стрілочної продукції; першому заступнику генерального директора виробника стрілочної продукції; директору фіктивної компанії-переможця торгів; директору компанії-посередника, трьом співробітникам та колишньому заступнику керівника Філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця”.

У жовтні 2019 року, після надання Верховною Радою згоди, було повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід народному депутату, задіяному у схемі.

Наразі досудове розслідування у справі завершено, триває ознайомлення з матеріалами справи. Після чого обвинувальний акт буде направлений до ВАКС для розгляду по суті.