ЄС заборонив без дозволу експортувати вакцини від COVID-19

Європейський Союз запровадив експортний контроль за вакцинами від коронавірусу.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Зокрема, сьогодні ЄК ввела у дію вимогу, що експортування вакцин від COVID-19 за межі Євросоюзу обумовлюється необхідністю видачі дозволу країнами-членами ЄС. Цей захід пов’язаний із зусиллям для забезпечення своєчасного доступу громадян країн-членів ЄС до вакцин і через відсутність прозорості в експорті вакцин.

При цьому, у список країн, які будуть за певних умов звільнені від вимог експорту, потрапила і Україна серед інших понад 90 країн.

Країни Західних Балкан та програми “Східного партнерства”, в яку входить Україна, не підпадатимуть під експортну заборону, повідомляє УП.

“ЄС виключив із цієї схеми постачання вакцини для гуманітарної допомоги або для країн, що перебувають в програмі COVAX, а також наших сусідніх країн”, – зазначили в Єврокомісії.

В ЄС заявляють, що експортний контроль не є блокуванням експорту вакцин. Механізм контролю стосуватиметься експорту вакцин в рамках спеціальної завчасної угоди про закупівлю вакцин.

Експорт регулюватиметься двома вимогами: спочатку необхідно буде подавати завчасне сповіщення про намір придбати вакцину, а потім очікувати на дозвіл продажу вакцини до того моменту, як вакцини будуть відправлені за межі ЄС.

Цей контроль експорту діятиме з 30 січня до 31 березня 2021 року.