Печерський суд не порушував справи проти Байдена та Порошенка

Печерський районний суд м. Києва не ухвалював рішень про порушення кримінальних справ стосовно президента США Джозефа Байдена та п’ятого президента України (2014-2019) Петра Порошенка.

Про це повідомляється на сторінці прес-служби суду у Facebook.

Водночас прес-служба повідомила про досудове розслідування дій окремих представників міжнародних організацій, прізвища яких не уточнюються, за заявою народного депутата Андрія Деркача.

“Судовим рішенням від 11 вересня 2020 року задоволено скаргу адвоката Олександра Телешецького та зобов’язано уповноважених осіб Офісу генерального прокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою (повідомленням) народного депутата Деркача Андрія Леонідовича від 10 серпня 2020 року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування. За змістом заяви від 10 серпня 2020 року вбачається, що ознаки кримінального правопорушення мають дії окремих представників міжнародних організацій, без зазначення їхніх прізвищ”, – сказано в повідомленні.

27 січня адвокат Порошенко Ігор Головань повідомив, що в Україні через два дні після інавгурації Байдена на посаді президента США було зареєстровано два нові кримінальні провадження стосовно нібито втручання в діяльність колишнього генерального прокурора України Віктора Шокіна з боку Порошенка та Байдена, який обіймав у той час посаду віце-президента США.