Китайського чиновника покарено за отримання хабарів

У Китаї за хабарі був страчений колишній голова державної компанії з управління активами China Huarong Asset Management Co. Лай Сяомінь.

Вирок був виконаний у п’ятницю, повідомляє CNN із посиланням на офіційне видання People’s Daily.

“Значна заслуга Лая була недостатньою, щоб отримати більш м’яке покарання з урахуванням фактів, характеру, обставин і ступеня шкоди суспільству, заподіяної його злочинами хабарництва”, – йдеться у коментарі Верховного Суду.

Перед виконанням вироку екс-чиновник зустрівся зі своїми близькими родичами.

Суд середньої інстанції Тяньцзіня оголосив вирок фінансисту 5 січня. Сяомінь також був засуджений за звинуваченням у корупції та двоєженстві.

Лай Сяомінь був визнаний винним в отриманні або вимаганні хабарів на загальну суму 1,79 мільярда юанів (278 мільйонів доларів) в період з 2008 по 1818 рік. Якраз у той час він керував державним органом банківського регулювання. Це вважалося однією з найгучніших справ про корупцію в Китаї за останні роки.

Лай був виключений з Комуністичної партії в 2018 році.

Президент Сі Цзіньпін розпочав антикорупційну кампанію, коли наприкінці 2012 року прийняв на себе керівництво правлячою Комуністичною партією. Відтоді сотні чиновників були притягнуті до відповідальності за хабарі.