ФБК закликав Байдена ввести санкції проти найближчого оточення Путіна

Заснований Олексієм Навальним Фонд боротьби з корупцією (ФБК) направив лист на ім’я президента США Джо Байдена із списком 35 росіян, “які відіграють ключову роль в пособництві Путіну”, і закликав позбавити їх доступу до американських фінансовим установ і заборонити в’їзд в США.

Про це повідомив виконавчий директор ФБК Володимир Ашурков в ході відеодзвінка з кількома американськими журналістами.

Дані санкції будуть набагато ефективнішими, ніж попередні заходи США і їх союзників, спрямовані на стримування дій Кремля, зазначив він.

Глава ФБК заявив, що санкційні заходи Сполучених Штатів і ЕС націлені в основному на менш високопоставлених представників РФ, які не володіють активами за кордоном і не їздять на захід, тому дані обмеження не принесли потрібного результату.

У розмові з американськими журналістами Ашурков повідомив, що фігурантів списку з 35 осіб можна розділити на три категорії, пише видання USA Today. Це “близькі друзі і гаманці Путіна” – багаті росіяни, які, за його словами, зберігають гроші російського президента і його оточення. Серед інших в цьому списку значиться мільярдер Роман Абрамович і заступник голови правління банку ВТБ Денис Бортніков.

До другої групи потрапили чиновники російського уряду, які беруть участь в придушенні політичних і громадянських свобод в Росії, в третю – оперативники, причетні до переслідування Навального і Фонду боротьби з корупцією, зазначає USA Today.

У свою чергу CNN повідомляє, що в направленому Байдену списку фігурує також міністр охорони здоров’я РФ Михайло Мурашко. За словами авторів листа, він “покривав отруєння Навального” і перешкоджав зусиллям по його евакуації на лікування до Німеччини. За даними телеканалу, вісім осіб з 35 увійшли в “пріоритетний шорт-лист”, ФБК закликав ввести санкції проти них в першу чергу.

При цьому Ашурков заявив, що не існує єдино вірного рішення для того, щоб наполягти на звільненні Навального, який після повернення з Німеччини був заарештований до 15 лютого, а також для зміни агресивної тактики Кремля щодо Заходу. Разом з тим “щось менше”, ніж санкції проти найближчого оточення Путіна, не змусить російську владу змінити політику, йдеться в листі.

Одночасно Ашурков зазначає, що команда Навального планувала оприлюднити список після того, як буде зібрано повне досьє в ньому осіб, але арешт опозиціонера продемонстрував необхідність негайних дій.

Раніше, прес-секретар Ради національної безпеки президента США Емілі Хорн підтвердила отримання листа ФБК.

31 січня в Росії проходить другий день масових протестів на підтримку Олексія Навального, заарештованого після повернення з Німеччини, де він проходив лікування від наслідків отруєння на батьківщині речовиною сімейства “Новачок”. У перший день протестів 23 січня акції пройшли в Москві і багатьох інших містах Росії та світу. За даними опозиції, в них брали участь близько 160 тисяч осіб. За підсумками акцій було затримано 4051 осіб, повідомив “ОВС-інфо”. Порушено понад 20 кримінальних справ.