Дубінський запустив паралельний підрахунок голосів за виключення його з фракції «Слуги народа»

Колишній журналіст, депутат Верховної Ради України Олександр Дубінський запустив паралельний підрахунок голосів за виключення його з фракції «Слуги народа».

Про це він повідомив в телеграм-каналі.

У листі, який Дубінський направив членам фракції, пропонується до 16:00 1 лютого направити йому на офіційну пошту свою відповідь щодо виключення його з фракції: «за», «проти» чи «утримався». В разі відсутності відповіді її рахуватимуть як голос за виключення.

У тому, що постало питання про виключення, Дубінський звинувачує «механізм брехливих доносів в іноземні держави».

Раніше заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук повідомила журналістам, що серед нардепів СН через мобільний додаток йде голосування щодо рішення, яке фракція має ухвалити стосовно Дубінського через накладені на нього санкції США.

Активісти Центру протидії корупції направили низку звернень в українські та закордонні фінансові, правоохоронні та контролюючі структури в межах проєкту #ЗробимоЇхВізиРазом. Організація добивалася «впровадження санкцій цивілізованими державами щодо кремлівських агентів в українській владі». Інформацію про нардепа Олександра Дубінського зафіксували в окремому досьє.

24 листопада 2020 року Офіс генпрокурора за заявою ЦПК та за рішенням суду почав досудове розслідування щодо ймовірної державної зради Олександра Дубінського. 11 січня 2021 року Офіс генпрокурора відкрив ще два кримінальні провадження проти Дубінського щодо можливого ухилення від сплати податків (ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу) та ймовірної легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 ККУ).

Того ж дня уряд США запровадив санкції проти Олександра Дубінського та ще низки українських громадян та медіа. Їх обвинувачують у втручанні в американські вибори та належності до «російської мережі впливу». Одним із джерел рішення також стало звернення ЦПК. Після цього сайт блогера dubinsky.pro перестав працювати. 28 січня сервіс відеохостингу YouTube «за порушення правил спільноти» видалив канал Дубінського, у якого було понад 350 тисяч підписників.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що тимчасова повірена у справах США в Україні Крістін Квін зустрічалася з народними депутатами фракції «Слуга народу» через Олександра Дубінського.

26 січня президент Володимир Зеленський запропонував нардепу добровільно вийти з фракції, мотивуючи це тим, що він може нашкодити та підривати репутацію «Слуги народу». Однак Олександр Дубінський відмовився.