У важко перехворілих COVID-19 знайшли імунітетну перевагу

Люди, які перенесли коронавірус у важкій формі, можуть мати більш сильну і довгостроковий імунний захист від повторного зараження інфекцією.

Про це йдеться в статті дослідників з Інституту імунології Ла-Хойї.

Вчені проаналізували зразки крові 39 осіб з коронавірусом і десяти осіб, які не перенесли захворювання — вони здали свої зразки ще до пандемії.

Дослідники вивчили експресію окремих генів більш ніж 80 тисяч CD8+Т-клітин – імунних клітин, які руйнують інфіковані клітини. Їх “пам’ять” важлива для захисту організму від повторного зараження.

Легку форму коронавірусу мали 17 осіб, їх не госпіталізували, ще 13 потрапили в лікарню, дев’ять — в реанімацію. Вчені були здивовані тим, що пацієнти з легшою формою мали слабші відповіді CD8+Т-клітин на відміну від важкохворих.

Як зазначив співавтор дослідження Крістіан Оттенсмайер, існує зв’язок між роботою Т-клітин і серйозністю протікання захворювання. Вчені виявили, що CD8+Т-клітини у людей з легкою формою COVID-19 мають ознаки виснаження Т-лімфоцитів: клітини отримують настільки сильну стимуляцію імунної системи для боротьби з вірусами, що стають менш ефективними. Т-клітинне виснаження у людей з легкою формою коронавірусу може знизити їх шанси на отримання довгострокового імунітету.

Результати дослідження показують, що люди з важким випадком COVID-19 можуть мати більш сильний і довгостроковий імунітет. Це, за словами співавтора дослідження Пандурангана Віджаянанда, підкреслює різноманітність того, як люди реагують на Sars-CoV-2.

Вчені також планують оцінити Т-клітини в тканинах легенів, щоб побачити, як вони реагують на вірус.