Байден передасть Україні матеріали щодо олігархів-корупціонерів

Президент США Джо Байден має намір передати слідчим органам України матеріали щодо олігархічних корупційних схем і буде вимагати відповідного покарання.

Про це розповів колишній директор у справах Європи та Євразії в Раді національної безпеки США Деніел Фрід в ефірі Еспресо.TV.

фото ІА “Центр новин”

“Ми передамо дані наших розслідувань представникам України, щоб подальша робота проходила у вас”, – зазначив дипломат.

Він додав, що сподівається на те, що Байден вплине на владу України так, “щоб ці розслідування було проведено сумлінно”.

Крім того, Фрід підтвердив наміри команди президента США зупинити “брудні” фінансові потоки, що надходять до Америки.

“В адміністрації Джо Байдена вже тривалий час говорять про те, щоб заблокувати обіг корупційних коштів, коштів нечистих на руку бізнесменів, на території якої б країни вони не перебували”, – розповів він.

Тому, за словами Фріда, варто очікувати зрушень у цьому напрямі.

“Слід простежити джерела махінацій, тобто яким чином вони проходили через банківську систему США”, – пояснив він.

Нагадаємо, Міністерство юстиції США оприлюднило своє повідомлення щодо нової справи проти українського олігарха Ігоря Коломойського.

Ідеться про вже третій цивільний позов проти Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова, який Мін’юст США подав до суду щодо конфіскації належних їм об’єктів нерухомості. У США їх підозрюють у тому, що ці об’єкти були придбані за кошти, незаконно виведені з українського «Приватбанку», співвласниками якого в той час були обидва обвинувачені.