Депутати Франції підтримали законопроект про зміцнення республіканських принципів

Депутати Національних зборів Франції (нижня палата парламенту) проголосували за прийняття закону “Про зміцнення республіканських принципів”, який передбачає посилення протидії ісламізму радикалізму.

Про це свідчать результати голосування, що відбулося у вівторок в асамблеї.

З 498 депутатів, які взяли участь в голосуванні, 347 висловилися за схвалення документа, 151 – проти. Сенат планує розглянути законопроект в кінці березня.

Законопроект включає більше 50 статей, які охоплюють такі сфери, як свобода зібрань, права самоврядування та розвиток освіти. До роботи над текстом на протязі багатьох тижнів були залучені експерти міністерств юстиції, внутрішніх справ, з питань трансформації та держслужби, освіти. Вони провели консультації з представниками конфесій та громадянського суспільства.

Законопроект передбачає переслідування юстицією тих, хто “наражає на небезпеку інших людей, поширюючи інформацію про їхнє приватне життя і професійну діяльність, що дозволяє ідентифікувати людину і встановити місце її проживання”. Покарання за це буде суворішим, якщо мова йде про державного службовця або представника влади. В такому випадку передбачено покарання у вигляді тюремного ув’язнення на термін до трьох років і штрафу € 75 тис. Суворі покарання передбачені за розпалювання ненависті в соціальних мережах.

Новий закон дозволить посилити контроль держави за діяльністю релігійних організацій з тим, щоб забезпечити її відповідність республіканським принципам. Проект передбачає обов’язкове включення в декларацію про доходи відомостей про іноземні пожертвування на суму понад € 10 тис.

Законопроект також повинен забезпечити навчання в школах всіх дітей в республіці починаючи з трирічного віку. В останні роки (мова не йде про період пандемії) більше 60 тис. дітей у Франції навчалися поза школою. Якщо початковий проект передбачав повну заборону домашнього навчання, то в його останньої версії відступ від цього правила лише допускається. Це може бути пов’язано зі станом здоров’я дітей, особливим розкладом в силу активних занять спортом чи мистецтвом. Але контроль буде додатково посилений з тим, щоб не допустити зловживань.

Проект полегшить процедуру закриття тих приватних мусульманських шкіл, які не дотримуються взяті ними зобов’язання поваги республіканських законів. Проект категорично забороняє державним службовцям вираз релігійних переконань в рамках професійної діяльності. Він дозволить більш ефективно боротися з полігамією, шлюбами з примусу. Протизаконним виявиться позбавлення дочок спадщини на користь синів, що практикується в деяких мусульманських сім’ях. Проект також категорично забороняє лікарям надавати “сертифікати невинності”.