Україна й Канада обговорили питання збиття літака МАУ в Ірані

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що під час телефонної розмови з главою МЗС Канади Марком Гарно було порушено питання, яке стосується аудіофайлу, що може свідчити про навмисне збиття українського літака в Ірані 8 січня 2020 року.

Про це він повідомив на спільній з міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки Іваном Корчоком прес-конференції в Києві.

“Я сьогодні мав розмову з моїм колегою – міністром закордонних справ Канади і ми проговорили максимально предметно і детально ситуацію зі збитим нашим літаком в Ірані. Зокрема, ми проговорили те питання, яке ви порушили (аудіофайлу, який може свідчити про навмисне збиття українського літака в Ірані – УНІАН)”, – заявив Кулеба.

Міністр зауважив, що “взаємодія між Україною та Канадою з питання збитого літака та притягнення Ірану до відповідальності буде максимально довірливою і швидкою”.

Кулеба заявив, що немає сумніву в тому, що Канада залишається надійним партнером України у справі збитого в Ірані літака МАУ.

Пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії МАУ зазнав аварії 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту імені Хомейні в Тегерані. В результаті катастрофи всі 176 пасажирів і дев’ять членів екіпажу загинули.

У розвідці США 9 січня заявили, що літак МАУ збили іранці.

Президент США Дональд Трамп заявив, що пасажирський літак, що виконував рейс до Києва, збила іранська ракета.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що у нього є розвідувальні дані з декількох джерел про те, що Іран випадково збив український літак.

Один з розслідувачів Bellingcat Крісто Грозева припустив, що ракету, що збила літак МАУ, могли випустити з секретної іранської військової бази.

11 січня президент Ірану Хасан Роухані офіційно визнав, що український лайнер був збитий «внаслідок ненавмисної людської помилки» та пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.

Нагадаємо, 14 грудня ВР прийняла заяву, яка покладає на Іран відповідальність за збитий український пасажирський літак МАУ.

В Тегерані заявили, що продовжать співпрацю з іншими країнами в розслідуванні авіакатастрофи українського літака, незважаючи на витік запису переговорів іранських диспетчерів.