Італійський авіаносець пройде кваліфікаційні випробування з літаком F-35B США

Флагман ВМС Італії, авіаносець ITS Cavour (CVH 550), 13 лютого прибув на військово-морську базу Норфолк, штат Вірджинія, для проведення серії операцій разом з військовими активами США для отримання сертифікату «Готовність до експлуатації» ВМС Італії для безпечної посадки і запуску літака F-35B, інформують Економічні новини.

Перебуваючи в Західній Атлантиці, Cavour відправиться до випробувальної групи F-35 Joint Program Office (JPO) для проведення серії випробувань і функціональних заходів для створення безпечної робочої зони польоту для короткого зльоту і вертикальної посадки (STOVL) на недавно модернізованому кораблі.

Команда F-35 Pax River Integrated Test Force (ITF) з військово-морської авіабази Патаксент-Рівер, штат Меріленд (NAS PAX River) складається з майже 200 чоловік, які мають інженерні знання і досвід пілотів-випробувачів для проведення льотних випробувань F- 35B з розширенням оболонки.

«Ми раді приступити до роботи з моряками Cavour, і для нас велика честь внести свій вклад в досягнення авіаносцем стратегічної мети ВМС Італії, що полягає в тому, щоб він був готовий до експлуатації», – сказав Ендрю Маак, головний інженер-випробувач F-35 Pax River ITF.

Італія замовила в цілому 30 літаків F-35B – по 15 літаків для ВПС і ВМФ. ВМС отримали два таких літака в 2018 і 2019 роках, а ВВС доставили свій перший F-35B 22 лютого 2020 року.

Повідомляється, що в ангарі Cavour буде місце для десяти F-35B STOVL і ще шести, що стоять на палубі.

Авіаносець Італії пройде кваліфікаційні випробування F-35B

Довжина авіаносця складає 244 метра, ширина 39 метрів. Водотоннажність близько 27000 тонн. У найближчі тижні авіаносець завершить технічні випробування, після закінчення яких почнеться інтенсивний тренувальний період.