Євросоюз отримав 33 мільйони доз вакцин від коронавірусу

Європейський союз отримав вже близько 33 мільйонів доз вакцин від коронавірусу, повідомила на прес-конференції в Брюсселі глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

“Вакцинація просувається, на сьогодні було поставлено близько 33 мільйонів доз, 22 мільйони людей вже отримали хоча б одну дозу, сім мільйонів – отримали дві дози”, – сказала вона.

Фон дер Ляйєн додала, що в ЄС планують поступово прискорювати темпи вакцинації. “Ми прискоримо вакцинацію в майбутні тижні і місяці, поставки трьох схвалених вакцин будуть наростати, в недалекому майбутньому будуть доступні нові вакцини”, – пояснила фон дер Ляйен.

В даний час на ринку Євросоюзу авторизовані три вакцини: компаній Pfizer/BioNTech (закупівля до 600 мільйонів доз), Moderna (160 мільйонів доз) і AstraZeneca (до 400 мільйонів доз).

Крім того, ЄК уклала контракти на поставки в ЄС вакцин з компаніями Johnson&Johnson, Sanofi-GSK, CureVac. До теперішнього часу Sanofi-GSK і CureVac ще не подали заявки для авторизації своїх препаратів на ринку ЄС, J&J подала заявку на авторизацію у вівторок. CureVac, у свою чергу, 12 лютого зробила запит на проведення процедури поступової експертизи.

Всього країни ЄС завдяки контрактам Єврокомісії зможуть отримати доступ більш ніж до 2,3 мільярда доз антикоронавірусних вакцин. У ЄС очікують, що до середини вересня в Європі вже будуть щеплені близько 70% жителів.

В останні тижні ЄС зіткнувся з низкою проблем у поставках схвалених для використання в союзі вакцин компаній Pfizer/BioNTech і AstraZeneca. Затримки в поставках можуть зірвати амбітні плани Брюсселя щодо вакцинації.