Уряд надасть допомогу українським авіакомпаніям

Уряд доручив Мінінфраструктури розробити закон про фінансову підтримку українських авіакомпаній, які постраждали від коронавірусних обмежень.

За даними міністерства, на допомогу можуть розраховувати 4 авіаперевізники, які були залучені до евакуації українців на початку пандемії: Windrose, Azur Air, Міжнародні авіалінії України і SkyUp.

«Необхідно активізувати роботу і сформувати державну стратегію підтримки вітчизняних авіаперевізників у зв’язку з негативними наслідками пандемії COVID-19. Важливо якомога швидше завершити цей процес», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій уточнив, що відомство готує закон про підтримку авіагалузі, який передбачає створення бюджетної програми обсягом 500 млн гривень. Держпідтримку отримають авіакомпанії, які здійснювали евакуаційні авіарейси в 2020 році – це близько 25% загальної суми аеропортових зборів в аеропортах “Бориспіль” та “Львів”, а також близько 25% плати за аеронавігаційне обслуговування.

Відзначимо, що Windrose, Azur Air, Міжнародні авіалінії України і SkyUp в 2020 році виконали 170 рейсів для повернення українців додому.