РФ блокує допуск інспекторів МАГАТЕ на окуповані території – ТКГ

Українська делегація в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі заявляє, що Російська Федерація унеможливлює допуск інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на окуповані території Донбасу для оцінки екологічного стану.

Сьогодні в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання на рівні глав делегацій, повідомляє українська делегація в ТКГ на Facebook-сторінці.

Українська сторона зазначає, що зусилля домовитися про направлення інспекторів МАГАТЕ на тимчасово окуповані території в Донецьк і Луганськ поки не дали результату, оскільки російська сторона унеможливлює прийняття рішення ТКГ з цього питання.

“Борис Гризлов (представник РФ) не спромігся відповісти на пряме питання голови української делегації щодо допуску інспекції МАГАТЕ на окуповані території”, – йдеться в повідомленні.

Українська сторона повторно висловила стурбованість тим, що питання доступу інспекції МАГАТЕ на тимчасово окуповані території все ще не вирішено. Відповідний запит керівництво організації надіслало в грудні 2020 року.

Також наголошується, що Україна залишає за собою право звертатися до світової спільноти, урядів та організацій з тим, щоб тиск на РФ посилювався, зазначена інспекція була проведена, а Україна змогла виконати свої зобов’язання в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї та Додаткового протоколу до цієї угоди.