Кравчук у ТКГ назвав умови для продовження консультацій

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук попередив представників Російської Федерації, що українська сторона продовжуватиме консультації, лише якщо вони матимуть дієвий практичний сенс.

Сьогодні в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання ТКГ на рівні глав делегацій, консультації відбуваються в робочому режимі, повідомляє українська делегація в ТКГ на Facebook-сторінці.

“Наша делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації таких заходів: збереження режиму припинення вогню; безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб; звільнення утримуваних осіб; розблокування російською стороною роботи КПВВ; забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України і допуск місії МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення контролю ядерних об’єктів”, – наголошується в повідомленні.

Також підкреслюється, що “російська сторона декілька разів намагалася перевести обговорення від практичних кроків щодо виконання Нормандських та Мінських домовленостей”.

“Проте глава української делегації Леонід Кравчук жорстко нагадав представникам РФ, що: РФ є стороною конфлікту; РФ окуповує Крим та ОРДЛО; РФ є учасником ТКГ при посередництві ОБСЄ. І будь-які консультації будуть продовжені українською стороною лише в разі, якщо вони матимуть дієвий практичний сенс”, – наголошується в повідомленні.

Кравчук запропонував надати, починаючи з 24 лютого, автобус-човник для перевезення громадян через лінію розмежування на КПВВ “Золоте”, а в разі відповідного звернення керівництва міжнародних гуманітарних організацій – і гуманітарних вантажів на територію окупованих районів.

“Чекаємо відповідної реакції російської сторони”, – йдеться в повідомленні.