РНБО ввела санкції проти Віктора Медведчука та Оксани Марченко

Рада національної безпеки у п’ятницю ввела санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Йдеться про громадян України Віктора Медведчука (одного з лідерів ОПЗЖ) та його дружину Оксану Марченко, Наталію Лавренюк, а також громадян Росії Костянтина Вацковського, Віталія Томченка, Сергія Лісогора, Олександра Маслюка, Михайла Попова.

Пан Данілов уточнив, що санкції проти Медведчука і Марченко накладені за статею “фінансування тероризму”.

Санкції вводяться на три роки.

“Санкції накладаються на усе майно, яке є у пана Медведчука”, – зазначив секретар РНБО.

Санкції також застосовані щодо п’яти літаків, на яких були перельоти за маршрутом Київ – Москва.

“Літаки, на які накладені санкції, здійснювали свої польоти всупереч нормативно-правовим актам України”, – йдеться у повідомленні Офісу президента.

Під санкції попали і компанії, що їх обслуговували.

Зазначимо, що Уряд повністю припинив пряме авіаційне сполучення між Україною та Російською Федерацією з листопада 2015 року.

Крім того, Рада нацбезпеки доручила Кабміну вжити заходів для повернення нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» загальною довжиною 1433 кілометри, точніше, тої його частини, яка перебуває на території України.

Володіє цим трубопроводом ТОВ «Прикарпатзахідтранс», але влада вважає, що отримала компанія його незаконно. До речі, нещодавно НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.

Данілов на брифінгу заявив, що жодної приватизації цього трубопроводу не було.

«На наш погляд, у незрозумілий поки спосіб цей об’єкт державної власності без приватизації, без Фонду держмайна опинився у власників, які зареєстровані в іноземній країні. Дано доручення розібратися, чому так сталося, хто цю оборудку проводив, і чому так сталося, що афілійовані з Україною громадяни певний час користувалися цим продуктопроводом», — сказав він.

Данілов пообіцяв, що найближчим часом всі дізнаються, хто користувався цим об’єктом.

Зазначимо, що через цей трубопровід постачають дизельне паливо з Росії. «Прикарпатзахідтранс» пов’язують саме з Медведчуком — доступ до дешевого ресурсу з РФ та колишня мережа заправок «Роснефти» дозволили серйозно наростити куму Путіна свої бізнес-можливості в Україні.