Велика Британія оголосила про новий проект для поліпшення життя українців у Криму

Великобританія запустила проект для підтримки українців, що проживають в окупованому Криму.

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Британії Домініка Рааба, опублікованій на сайті британського уряду.

Повідомляється, що в день сьомої річниці незаконної анексії Криму Великобританія оголошує про фінансування нового проекту. Очікується, що він полегшить кримчанам доступ до життєво важливих послуг.

Лондон виділяє 168 000 фунтів стерлінгів (235 000 доларів) на підтримку місцевої влади Херсонської області. Таким чином, жителі Криму зможуть відвідувати місцеві госпіталі і отримувати українські паспорти.

“Великобританія разом з Україною виступає проти незаконної анексії Криму і продовжить підтримувати тих, на чиї життя вплинула протиправна російська агресія. Росія намагається приховати свої порушення прав людини, обмежуючи доступ до Криму міжнародним моніторинговим місіям, але ми співпрацюватимемо з ООН та іншими міжнародними партнерами, щоб гарантовано закликати Росію до відповідальності”, – зазначив Домінік Рааб.

Крім того, Британія закликає Росію негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів.

“Велика Британія закликає Росію негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів (на сьогодні відомо про понад 100 імен), які утримуються в Криму та на території РФ. Їх часто утримують в умовах переповнених камер та антисанітарії з відмовою у наданні належного лікування”, – йдеться в повідомленні.

Велика Британія внесла майже £700 тис. в роботу Моніторингової місії ООН з прав людини, яка здійснює моніторинг та документування порушень прав людини на півострові, а також надає правозахисну експертизу для забезпечення права на справедливий суд для політв’язнів Криму.