«Північний потік-2» заморозять до виборів у Росії

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» має бути призупинено до парламентських виборів у Росії для здійснення тиску на Москву з вимогою проведення демократичних реформ.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, повідомляє Reuters.

Як пише видання, міністри закордонних справ ЄС мають досягти домовленості щодо введення санкцій проти союзників президента РФ Володимира Путіна у відповідь на вирок російському опозиціонеру Олексію Навальному.

«Заморожування може бути компромісом», – заявив Ландсбергіс.

«Ми не пропонуємо скасувати проєкт, а тільки призупинити його. І продовжити його, коли будемо мати справу з демократично обраним російським урядом. Це насправді може збільшити підтримку трубопроводу», – пояснив він.

«Якщо ми заохочуємо Росію газовими контрактами за репресії проти опозиції, це не посилає правильний сигнал Росії та розбиває європейську єдність», – додав Ландсбергіс.

Парламентські вибори в РФ заплановані на вересень.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, США не розкривають суть переговорів з ЄС щодо «Північного потоку – 2». 

16 січня Адміністрація США розпочала переговори з Берліном щодо ситуації навколо проекту “Північний потік-2”.

Нагадаємо, що 24 січня російське судно “Фортуна” проти якого США запровадили санкції, відновило будівництво газопроводу у водах Данії. Очікується, що “Фортуна” завершить роботи в данських водах до середини останнього тижня травня, а потім почне укладати труби у водах Німеччини, де будівництво триватиме до червня.

Будівництво трубопроводу, окрім Франції, критикує низка інших держав Європи, зокрема Польща, Литва і Україна. Водночас проти проєкту виступає і низка німецьких політиків. Зокрема, голова Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер (Christian Lindner) закликав оголосити мораторій на добудову газогону, поки в Росії порушуються права людини і громадянські свободи.

Проти “Північного потоку-2” також протестують німецькі кліматичні активісти. Втім, вони виступають проти використання газу як палива і закликають повністю відмовитися від нього у якості джерела енергії.