Байден вносить зміни в програму допомоги малому бізнесу

Президент США Джо Байден анонсував зміни в програмі допомоги малому бізнесу в зв’язку з коронавірусом, з тим, щоб поширити заходи підтримки на більш дрібні компанії, індивідуальних підприємців, які не охоплені попередніми раундами допомоги.

За словами представників адміністрації, протягом двох тижнів, починаючи з середи, програма допомоги малому бізнесу буде приймати заявки на отримання умовно-безповоротних позичок тільки від фірм, що мають не більше 20 співробітників. Ця ініціатива покликана гарантувати, що їх не витіснять більш великі компанії.

Білий дім опублікував інформаційний бюлетень з описом здійснюваних змін.

Коли програма була запущена в квітні 2020 року в рамках пакету допомоги в розмірі 3 трильйонів доларів, перші 349 мільярдів доларів закінчилися за два тижні. Конгрес схвалив ще 320 млрд доларів в травні, але термін дії програми закінчився в серпні, після чого залишили близько 130 мільярдів доларів невикористаних коштів.

Програма була перезапущено 19 січня, коли в кінці грудня було виділено ще 284 мільярдів доларів. За словами представника адміністрації Байдена, на даний момент залишилося ще близько 150 мільярдів доларів.

Однак в адміністрації заявляють, що в регіонах з низьким рівнем доходів все ще є багато невеликих фірм, які не змогли отримати допомогу.

Зміни покликані спростити отримання допомоги для фірм без співробітників – індивідуальних підприємців, незалежних підрядників і самозайнятих осіб.

В рамках програми також планується виділити мільярд доларів для підприємств без співробітників в районах з низьким і середнім рівнем доходів, які на 70 відсотків належать жінкам.

Крім того, представлені нові роз’яснення, уточнюючі, що з програми не можуть бути виключені законні жителі США, які не є громадянами, наприклад власники грін-карт.

Адміністрація також планує підвищити ефективність програми за рахунок оптимізації перевірок на шахрайство, поновлення заявок на отримання кредиту та удосконалення урядових сайтів.