Посол Британії: у нас немає традиції вітати з Днем народження Зеленського

Посол Британії у Києві Мелінда Сіммонс пояснила, чому офіційний Лондон не надіслав вітання президенту України Володимиру Зеленському з днем народження.

Про це вона розповіла в інтерв’ю “Європейській правді”.

Дипломатка відзначила, що для Британії не є звичним, коли очільники держав чекають від партнерів привітань із днем народження.

“Ні, це не є звичним у Британії”, – сказала Сіммонс.

“Насправді такої традиції немає, тому це не є упущенням моїм чи прем’єр-міністра, що ми не надіслали вітання з днем народження”, – додала посол, пояснивши, чому вона та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон не вітали Зеленського.

Щодо себе вона уточнила, що “тут немає нічого персонального – я просто забула це зробити”.

“Але я хочу розповісти про інше – коли президент Зеленський захворів на COVID, то прем’єр Джонсон з ним зв’язався. До певної міри – через те, що прем’єр сам переніс COVID та хворів важко, тому має співчуття до кожного, хто також захворів. Та й я також твітила, коли Зеленський захворів”, – додала Мелінда Сіммонс.

Президент Володимир Зеленський відзначив своє 43-річчя 25 січня. Офіс Зеленського два дні розповідав про привітання від “світових лідерів” з його днем народження, представників західних держав там практично не було.

Зеленський відзначив день народження у компанії приблизно 30 людей, стверджують журналісти програми розслідувань “Схеми”. Захід проходив у будинку Зеленського на вул. Грушевського, але не на тому поверсі, де розташована його квартира. Апартаменти з терасою, де відбувалося святкування, належать Тімуру Міндічу – співвласникові студії “Квартал-95”, бізнес-партнеру Ігоря Коломойському та одному з гостей президентського свята.