На Банковій сталися сутички між поліцією і мітингувальниками

У Києві на вулиці Банковій сталися сутички між учасниками акції протесту у зв’язку з обвинувальним вироком суду і ув’язненням активіста Сергія Cтерненка та правоохоронцями.

Близько десяти прихильників Стерненка постраждали в ході зіткнень з поліцією. Про це повідомив командир загону швидкого реагування Товариства Червоного Хреста Тарас Логінов.

“Ми близько десяти осіб надали допомогу, у одного травма голови, в іншого проблеми з серцем, отруєння газом”, — сказав Логінов в коментарі “5 каналу”. Він уточнив, що всі постраждалі – демонстранти.

На початку мітингу прихильники Стерненка поводилися спокійно. Однак близько 21.30 вони зробили спробу прорвати оточення поліції, яке стоїть на вулиці Банковій, і пройти ближче до офісу. Через це виникла бійка. У натовпі були чутні кілька піротехнічних вибухів, виднівся дим від димових шашок. В ході зіткнень мітингувальники кидали в поліцію фаєри і сніжки.
Ситуація залишається напруженою.

Сьогодні, 23 лютого, Приморський районний суд Одеси призначив Стерненку покарання у вигляді позбавлення волі 7 років і 3 місяці з конфіскацією половини майна.

Його й іншого обвинувачуваного у справі Руслана Димчука взяли під варту в залі суду і відвезли в СІЗО.

Стерненка визнали винним у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.2 ст.187 (розбій) та ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) УКУ, а покарання призначили за статтями 187 і 263, оскільки за ст.146 вже минув строк притягнення до кримінальної відповідальності. Димчука визнали винним за статтями 146 і 187 і призначили аналогічний строк ув’язнення.

У 2015 році в Одесі вдома у Стерненка провели обшук, під час якого активіст добровільно віддав правоохоронцям пневматичну зброю, колекційний ніж і стартовий (шумовий) пістолет.
Слідчі дії проводились на підставі заяви громадянина Сергія Щербича про викрадення з метою заволодіння його грошовими коштами на суму 300 грн.
Після обшуку Стерненку повідомили про підозру у викраденні з метою заволодіння коштами і відправили в СІЗО, з якого він згодом вийшов під заставу.
Згодом активіста звинуватили ще й у незаконному зберіганні зброї.