Активісти повідомили, що з окупованого Криму до РФ конвоювали ще 13 кримських татар

Ще 13 кримських татар, які проходять по “справі “Хізб ут-Тахрір”, етаповані в слідчий ізолятор №1 російського Ростова-на-Дону.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на адвоката Еміне Авамілєву.

“Яшар Муедінов, Осман Аріфмеметов, Білял Аділов, Меджіт Абдурахманов, Сейран Муртаза, Алім Карімов, Енвер Аметов, Шабан Умеров, Руслан Сулейманов, Тофік Абдулгазієв, Іззет Абдуллаєв, Аким Бекіров і Раім Айвазов були конвойовані з Криму за постановою російського Південного окружного військового суду”, – йдеться в повідомленні.

Наразі всі фігуранти за винятком Ремзі Бекірова вже перебувають в СІЗО Ростова.

“Рустем Шейхаліев, Іззет Абдуллаєв перебувають на карантині. Яшар Муедінов з іншими нашими співвітчизниками перебувають вже 15 днів в умовах карантину. Їх не переводять в камери, оскільки, як їм пояснюють, немає місць в камерах, які виходять за межі карантину”, – повідомила адвокат.

При цьому приміщення не обігріваються належним чином.

“Підтікає батарея, вікно щільно не закривається і перекрито поліетиленовою плівкою, там зараз холодно”, – повідомила Авамілєва зі слів свого підзахисного Рустема Шейхаліева.

Повідомляється, що в ув’язнених виникли проблеми із харчуванням, а саме – в меню періодично присутня свинина, від якої в силу релігійних переконань вони відмовилися. Іншої їжі адміністрація СІЗО їм не надає.

7 липня 2020 року під час масових обшуків в окупованому Криму були затримані семеро осіб. “Київський районний суд міста Сімферополя” в окупованому Криму обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою. Ісмет Ібрагімов, Зекір’я Муратов, Вадим Бектеміров, Еміль Зіядінов, Алім Суф’яном, Сейран Хайретдінов були заарештовані в залі суду і поміщені в слідчий ізолятор Сімферополя. Олександр Сизиков, що має інвалідність І групи по зору, відправлений під домашній арешт.

Усі затримані звинувачуються в причетності до організації “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною.