Зеленський доручив секретарю РНБО підготувати стратегію деокупації Криму

Секретар Ради національної безпеки і оборони, посаду якого наразі займає Олексій Данілов, має підготувати проект стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

Про це йдеться в анонсованому раніше сьогодні указі Президента №78/2021 від 26 лютого, який оприлюднено на сайті Глави держави.

“Секретареві Ради національної безпеки і оборони України підготувати проект Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, – йдеться в указі Президента Володимира Зеленського.

20 лютого під час наради, що зібралась під головуванням Президента України Володимира Зеленського, обговорили стратегію реінтеграції тимчасово окупованих територій та розбудови потужної системи національної безпеки і оборони.

Росія незаконно окупувала частину України – Кримський півострів – в 2014 році. При цьому країна, керована президентом Володимиром Путіним, не визнає незаконність своїх дій, заявляючи про “відновлення історичної справедливості”. РФ також використовує всілякі приводи для переслідування тих, хто засуджує її політику, навіть якщо це громадяни інших країн, включно з Україною, проти якої вона вже 7 років здійснює гібридну військову агресію.