Санкції ЄС проти Росії через Навального можуть вступити в дію 2 березня

Нові санкції, заплановані Євросоюзом через позбавлення волі відомого російського опозиціонера Олексія Навального, вступлять в силу вже на початку наступного тижня.

Комітет постпредів країн ЄС може вже 1 березня схвалити запуск письмової процедури прийняття Радою ЄС рішення про введення санкцій, а 2 березня узгоджені заходи будуть оприлюднені в офіційному журналі Євросоюзу і в результаті вступлять в силу.

Під санкції підпадуть генпрокурор Росії Ігор Краснов, глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін, начальник ФСВП Олександр Калашников і глава Росгвардіі Віктор Золотов. Для введення штрафних заходів вперше буде задіяний новий, прийнятий в кінці минулого року санкційний механізм, що дозволяє Євросоюзу вводити візові заборони і заморожувати майно окремих осіб, винних у грубому порушенні прав людини або які отримують вигоду від цього.

Олексій Навальний на початку лютого був засуджений в Москві до позбавлення волі за звинуваченням у багаторазовому порушенні вимог умовного терміну покарання у справі “Ів Роше”. Євросоюз вважає ці звинувачення необгрунтованими, оскільки Навальний після отруєння в Росії отрутою з групи “Новачок” протягом багатьох місяців лікувався в Німеччині.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення звільнити Навального, проте Росія проігнорувала це рішення.