Facebook виплатить 650 млн доларів за порушення конфіденційності

Окружний суддя Джеймс Донато схвалив мирову угоду, яка врегулює колективний позов, поданий в Іллінойсі у 2015 році від імені майже 1,6 мільйона користувачів проти соцмережі Фейсбук, який звинуватив компанію в порушенні недоторканності приватної інформації.

В рамках угоди компанія виплатить позивачам 650 мільйонів доларів.

Донато назвав цю угоду одним з найбільших серед позовів, поданих на компанії через порушення конфіденційності інформації.

«Кожен з позивачів, зацікавлений в отриманні компенсації, отримає на руки як мінімум 345 доларів», – написав у своєму рішенні суддя, назвавши угоду «серйозною перемогою споживачів в … сфері конфіденційності цифрової інформації».

Як повідомив в інтерв’ю з газетою Chicago Tribune адвокат Джей Едельсон, який подав позов від імені 1,6 мільйона користувачів Фейсбуку, чеки з компенсацією можуть бути послані позивачам поштою протягом найближчих двох місяців – із застереженням, що це станеться, якщо рішення не буде оскаржене.

«Ми раді тому, що питання врегульовано .., що відповідає інтересам нашої спільноти і наших акціонерів», – йдеться в заяві компанії Facebook, штаб-квартира якої знаходиться в районі Сан-Франциско.

Позивачі звинуватили найбільшу в світі соціальну мережу в порушенні закону штату Іллінойс про конфіденційність біометричної інформації. Компанія використала технологію розпізнавання осіб на фотографіях, що завантажуються користувачами на сайт, не отримавши від них згоди на це.

Закон штату про конфіденційність біометричної інформації дозволяє споживачам подавати в суд на компанії, які займаються збором біометричних даних, таких як розпізнавання особи і відбитки пальців, без дозволу власників цих даних.

В кінцевому підсумку колективний позов проти Фейсбуку був поданий в Каліфорнії. З тих пір компанія внесла зміни в свою систему оцінок на фотографіях користувачів.