Україна отримає лише один транш МВФ у 2021 році

Україна отримає лише один транш МВФ у 2021 році, вважають у рейтинговому агентстві Fitch Ratings. Про це йдеться в повідомленні агентства в суботу, 27 лютого.

При цьому Fitch прогнозує більший обсяг випуску Україною єврооблігацій, ніж запланований на 1,4 млрд доларів.

Агентство зазначає, що завершення першого перегляду програми Stand-by пов’язане зі значним ризиком. Зокрема, буде проблематично схвалення парламентом законодавства про боротьбу з корупцією і судовою реформою.

“Ми бачимо дещо менший ризик реалізації іншої важливої нової вимоги SBA, яка стосується скасування грудневого тимчасового обмеження цін на газ”, – йдеться в повідомленні.

У Fitch вважають, що більший політичний стимул для виконання умов МВФ з’явиться в другій половині 2021 року. Це буде пов’язано з необхідністю виплати 2,2 млрд доларів у вересні і різким збільшенням потреби у фінансуванні бюджету ближче до кінця року.

“Кошти уряду в розмірі 3 млрд доларів (1,8 млрд доларів в іноземній валюті), більш легкий графік погашення протягом наступних шести місяців і доступна внутрішня ліквідність забезпечують деякий простір для фінансування”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Місія МВФ не домовилась з Україною про новий транш.

Місія фонду проводила перший перегляд угоди в форматі stand-by у період з 21-го по 23 грудня. Потім місія МВФ відновила перегляд угоди з 11 січня. Планувалося, що місія проведе дистанційне обговорення з українською владою останніх економічних подій, а також заходів і реформ, необхідних для завершення першого перегляду програми п’ятимільярдної програми, яка була затверджена МВФ 10 червня 2020 року.

Згідно з меморандумом з МВФ, після надання першого траншу заплановано чотири перегляди програми. Перший транш від МВФ обсягом у 2,1 мільярда доларів США Україна отримала 12 червня минулого року. Однак подальша допомога була призупинена через повільний темп реформ в Україні. У МВФ також висловлювали занепокоєння січневим рішенням українського уряду запровадити регулювання цін на газ для населення.