За вказівкою Зеленського екс-начальника ГУР позбавили охорони

Екс-начальника ГУР Василя Бурбу виселили із його маєтка в Конча-Заспі та позбавили державної охорони.

Про це 27 лютого заявив головний редактор «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов.

За його словами, ще 22 лютого президент Володимир Зеленський наказав зняти охорону із Василя Бурби.

«22 лютого без попередження та оповіщення сім’я генерал-полковника ГУР МО Василя Бурби була виселена з селища в Конча-Заспі. Бурбу, який володіє інформацією особливої державної важливості, ГУР МО і СБУ також позбавили документів прикриття. Його єдиним захистом є, на даний момент, машина надана посольством США», – написав Бутусов.

За його словами, це відбулося незабаром після того, як екс-начальник ГУР, а також низка інших високопоставлених офіцерів військової розвідки дали свідчення в ДБР і в прокуратурі, і повністю підтвердили факт зриву спецоперації проти терористів «Вагнера» після наради в Офісі президента 24 липня.

Він додав, що напередодні виселення з Бурбою провів зустріч співробітник спецслужб, довірена особа президента Зеленського. Він запропонував Бурбі призначення послом України в Австралії, в обмін на публічне спростування скандалу з «вагнерівцями», відмову від інтерв’ю і будь-якої співпраці з розслідувачами Bellingcat.

«Бурба отримав прямі погрози – виселення з охоронюваного будинку, позбавлення документів, звільнення з роботи в МЗС рідного брата, відкриття кримінальних справ. Бурба відмовився від такої ганебної угоди. І перші погрози були негайно виконані», – зазначив Бутусов.

Нагадаємо, 14 серпня 2020 року Білорусь передала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК Вагнера, яких затримали 29 липня. В знак протесту проти такого рішення Україна вперше в історії відкликала свого посла з Білорусі.

Невдовзі після передачі «вагнерівців» Росії ЗМІ повідомили, що українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера, для чого виманили їх до Білорусі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася.

Президент Володимир Зеленський 5 серпня звільнив Василя Бурбу з посади начальника Головного управління розвідки Міноборони та призначив на цю посаду Кирила Буданова. Це сталося після того, як Бурба закликав перевірити у цій справі голову Офісу президента Андрія Єрмака на детекторі брехні.

Зрештою, інформацію, яку оприлюднив Бутусов, не підтвердив ані сам Бурба, ані Буданов, ані голова ОПУ Андрій Єрмак. Сам президент України Володимир Зеленський назвав цю інформацію «маячнею».