США і Канада модернізують супутники для боротьби з Росією в Арктиці

США і Канада оновлять мережу оборонних супутників і систему спостереження в Арктичному регіоні для протидії військовій присутності Росії і Китаю, повідомила газета Wall Street Journal.

За словами одного з джерел видання, на нещодавній онлайн-зустрічі американський президент Джо Байден попросив прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо збільшити витрати Оттави на модернізацію Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

У цю систему входять супутники, наземна радіолокаційна станція і авіабази – в основному на Алясці і в канадській Арктиці.

Газета нагадала, що в ході холодної війни NORAD відігравало важливу роль в стратегії стримування СРСР.

Згодом система спостереження застаріла. Колишній політичний радник при командуванні NORAD від Канади Майкл Доусон заявив виданню, що сучасні ракети Росії і Китаю здатні летіти зі швидкістю в п’ять разів більше швидкості звуку і на великі відстані, ніж попередні моделі. Тому арктична система може їх не відстежити.

За оцінкою експерта з Університету Манітоби, пише видання, проект модернізації може обійтися країнам приблизно в 15 мільярдів доларів. Канада повинна буде заплатити шість мільярдів.