Хуан Карлос I хоче повернутися в Іспанію в найближчі тижні

Хуан Карлос I, який відрікся від іспанського престолу в 2014 році, хотів би повернутися в країну в найближчі тижні. Про це повідомила в неділю газета El Mundo.

У серпні минулого року стало відомо про те, що Хуан Карлос I, що був главою держави з 1975 по 2014 роки, повідомив своєму синові, королю Філіпу VI, про рішення покинути країну. Як передбачається, з тих пір він перебуває в ОАЕ. Хоча екс-главі держави не пред’явлено ніяких звинувачень в Іспанії, прокуратура веде кілька розслідувань, пов’язаних з його діяльністю.

У п’ятницю стало відомо, що почесний король погасив заборгованість по податках в Іспанії в розмірі € 4,4 млн. За версією газети El Pais, мова йде про незадекларований дохід, загальна сума якого перевищувала € 8 млн, зокрема, про витрати на рейси на приватних літаках, які до 2018 року оплачувалися екс-главі держави фондом його родича.

Як пише El Mundo, врегулювавши ситуацію з податками, Хуан Карлос I заявив своїм друзям, що розраховує повернутися в країну “в найближчі тижні”. При цьому, уточнює видання, однією з проблем можливого повернення екс-глави держави в Іспанію стало б його розміщення. Він хоче зупинитися в королівському палаці в Мадриді, проте такий варіант недоречний, оскільки його зміст оплачується платниками податків. Крім того, уряд Іспанії поки не погоджується з тим, щоб Хуан Карлос I повернувся в країну назовсім, навіть “в якості звичайного підданого”.

9 грудня минулого року почесний король вже заплатив в Іспанії за податковою заборгованістю за період з 2016 по 2018 роки понад € 678 тис. заборгованість, як передбачається, була пов’язана з розслідуванням прокуратури через можливе використання почесним королем карт, прив’язаних до рахунків, власником яких він не був. Гроші нібито були надані мексиканським підприємцем.

Крім того, прокуратура Верховного суду Іспанії веде ще два розслідування, що мають відношення до почесного короля. Одне з них пов’язано з можливим отриманням комісійних за посередницьку роль в переговорах з саудівської стороною, щоб контракт на будівництво швидкісної залізниці на лінії Мекка – Медіна дістався консорціуму іспанських компаній. Також в ЗМІ з’явилися відомості про те, що прокуратура Іспанії розслідує можливе існування фондів на острові Джерсі, які могли бути пов’язані з Хуаном Карлосом I і могли бути приховані від іспанської податкової влади.